Rapsiõli – grillisõbra abimees nii marinaadi valmistamisel kui ka grillimisel

Suvi on taas kätte jõudmas. See tähendab vaid üht – on aeg grill kuurist välja vedada! Kodustele maitseelamustele annab meisterliku nüansi kõigile ustav köögikaaslane rapsiõli, millest lihtsa vaevaga lihale maitsvat marinaadi lisada. 

Olivia rapsiõli on lihtne, kuid suurepärane grill-komponent, mida pea igast majapidamisest leida võib. Kuna rapsiõli on peamiselt rafineeritud, talub see hästi kõrgeid temperatuure. Erinevalt külmpressitud õlidest ei muutu rapsiõli suurel kuumusel toksiliseks ega hakka kergesti suitsu ajama. Seega ei tule toiduainetele külge ebameeldivalt mõrkjat kõrvalmaitset. 

See on oluline aspekt ka grilli süütamisel. Süütamiseks tuleks valida looduslike komponentidega süüteõlid. Tavapäraste süütevedelike mekk võib liha kõrval domineerida, looduslikud valikud pigem toetavad maitset. Scanola Balticu tootevalikus on grillimeistrite rõõmuks kodumaise rapsõli baasil valmistatud grillisüüteõli. Süttimise soodustamiseks sisaldab see vähesel määral lihtalkoholi, mis põleb süütamisel kiirelt ära ja võimaldab edasi puhta rapsiõli põlemist. 

Õige marinaad lihale on kui kirss tordile. See muudab maitse mahlakaks ja pärsib liha liigset kuivust. Koduste toitude üks tähtsamaid kriteeriume on lihtsus, sest selles peitub teadupärast võlu. Seetõttu ongi rapsiõli marinaadi valmistamiseks väga sobilik koostisosa. Marinaadis sobib kasutada „Olivia rapsiõli salatisse ja küpsetisse“. Kuivmarinaadis ja grillimisel on aga soovitatav mahlase ja maitsva roa valmimiseks kasutada „Olivia rapsiõli küpsetamiseks ja praadimiseks“. 

Rapsiõli on sobilik ka grillimisele eelnevate ettevalmistuste tegemisel. Pintseldades enne grillimist rest ja vardad õliga üle, ei kleepu liha nende külge kinni. Kleepumist väldib ka „tööriistade“ korralik puhastamine möödunud korra jääkidest ja roostest. 

Mõnusateks suveõhtuteks toome välja kaks Estonian Meat House’i retsepti, millega grillitoit lihtsa vaevaga veelgi hõrgutavamaks muuta. 

Retseptid:

VALI GRILLIMISEKS KODUMAISED TOIDUAINED JA LIHA! 

Estonian Meat House’i Tallinna poe juhataja Greeg Jakobsoni sõnul hindavad kliendid üha enam toodangu päritolu, kvaliteeti ja uusi maitseid. “Kliendid on muutunud oluliselt teadlikumaks ja nõudlikumaks ning tähtis on looma päritolu ja kvaliteet. Üha enam küsitakse grillimiseks peene nimetusega lihatükke, näiteks picanha, Denver, chuck rib-eye jne. Samuti on suur huvi vabalt peetud “free range” kanade vastu, mis on oma maitselt mahlasemad ja maitserikkamad kui masstoodang. Grillimise puhul eelistatakse ka marinaadis tooteid ja põnevaid maitseid, näiteks muraka-, kirsi-, mango-, tšilli- ja sinepi-meemarinaadis lihatooteid.” 

Jaga postitust:

Suvel tee ääres näha olevad arvukad kollased rapsipõllud ei paku ainult ilusat vaadet ja kaunist maastikku, vaid sellest rapsist valmistatakse ka kodumaist Olivia rapsiõliKodumaine Olivia rapsiõli jõuab kiiresti ja värskena Sinu toidulauale. Olivia õli ei jäta toidule kõrvalmaitset, vaid toob välja roogade parimad omadused. Samuti on rapsiõli kasulik tervisele, kuna sisaldab asendamatuid oomega-3 ja oomega-6-rasvhappeid, mida organism ise ei tooda.

Veel artikleid:

Värskeimad retseptid: