AS Scanola Baltic on rapsiseemne töötlemistehas Jõgevamaal, mis toodab ainult kodumaisest rapsiseemnest kuumpressimismeetodil proteiinirikast rapsikooki, söödaõli ja rafineeritud rapsiõli Olivia. 

Suvel tee ääres näha olevad arvukad kollased rapsipõllud ei paku ainult ilusat vaadet ja kaunist maastikku, vaid sellest rapsist valmistatakse ka siinmail müüdavat Olivia rapsiõli. 1999. aastal alustati rapsikoogi ja -õli tootmisega. 2012. aastat on tehase ärinimi AS Scanola Baltic. 

Kõrgekvaliteediline Olivia rapsiõli vastab Euroopas kehtivatele täisrafineeritud taimeõli kvaliteedinõuetele. Toodang turustatakse suuremas osas Eestis, Lätis ja Leedus. 

Rapsiõli jaeturu maht Eestis on kokku u 2500 tonni aastas, AS Scanola Baltic tehas toodab ühes kuus u 6000 tonni rapsiõli. Kuna Painküla tehase tootmisvõimsus ületab kordade Eesti turu vajadusi, siis eksporditellimuste täitmiseks ja tootmismahu säilitamiseks ostab ettevõte rafineerimiseks toorõli ka mujalt piirkondadest sisse. Sellisel juhul on tegemist ainult ekspordipartneritele suunatud tootmisega. Ühes kuus eksporditakse u 4400 tonni rapsiõli.

Olivia Rapsiõli on:

PUHAS JA VÄRSKE

Kodumaine Olivia rapsiõli jõuab kiiresti ja värskena Sinu toidulauale. Olivia õli ei jäta toidule kõrvalmaitset, vaid toob välja roogade parimad omadused. Maheda maitsega Olivia rapsiõli täiustab Sinu igapäevasid toite.

EESTIMAINE

Kõrgkvaliteediline Olivia rapsiõli on valmistatud 100% kodumaisest rapsist, mille on kasvatanud Eesti parimad põllumehed. Väärtusta kohalikku: kasutades Olivia rapsiõli, toetad meie põllumehi ja aitad edendada Eesti maaelu.

HEA TERVISELE

Rapsiõli on kasulik tervisele, kuna sisaldab asendamatuid oomega-3 ja oomega-6-rasvhappeid, mida organism ise ei tooda. Olivia rapsiõlis on need vajalikud rasvhapped parimas vahekorras.

Meie Jõgevamaal asuv tootmistehas annab tööd enam kui 45le inimesele ning 2017. aasta kevadel käivitus Olivia pakkeliini järgmine etapp, kui kasutusele võeti esimene robotkastitõstja. 

Ettevõtte väärtuseks on pikaajaline tootmiskogemus, pidevalt uuenevad tootmisseadmed ja kogemustega meeskond, mis tagavad toodangu kõrge kvaliteedi.

AS-is Scanola Baltic toimib enesekontrollisüsteem, mis on üles ehitatud HACCP põhimõtteid arvestades ning kooskõlas Euroopa Liidu direktiividega ja Eestis kehtiva seadusandlusega. 

Enesekontrolli- ja ISO 9001 süsteemid tagavad toodete jälgitavuse, ohutuse ja kõrge kvaliteedi.