Grillimine on suvi!

Kui ilm juba grillimist soosib, siis pole enam midagi oodata, vaid kohe grillima!

Oluline on grill õigesti ette valmistada. Puhasta korralikult eelmise grilli jäägid ja ka rooste, kui see eelmisest aastast veel küljes. Suve keskel saab grilli ilusti puhtaks ka korralikult leegiga põletades, siis eemaldub süsi metalli küljest.

Kui grill on puhas, pintselda see korralikult õliga, siis ei jää liha grillresti külge kinni.

Süsi on grillimiseks valmis siis, kui kätt ei saa selle peal üle 1-2 sekundi hoida, kuum hakkab!Erinevad lihad vajavad erinevat kuumust (kala ja valge liha pehmemat, punane liha ja metsloom suuremat). Parim on alustada kuumemaga, et liha pruunistuks ja mahlad jääksid kinni. Edasi on mugavam küpsetada liha madalama kuumusega või siis fooliumis (et liha liiga ära ei söestuks).

Kui grillimine juba käib ja söed olemas, soovitan juurde teha lõkkekartulit või -juurvilju.

Retsept on lihtne: õli, sool, pipar, ürdid, juurviljad.
Sega kõik komponendid rohkes õlis ja mässi fooliumisse. Viska fooliumis tooted grillimise alguses sütele ning siis, kui liha üleval restil valmis, võid ka juurviljad söest välja võtta. Keskmise suurusega kartul küpseb ca 15 minutit.

Nüüd juttu ka marinaadidest Parim liha pehmendaja on õli! Jäta igasugune liha ööpäevaks õlisse likku ja tulemus on kohe poole pehmem.

Klassikaline ja parim marinaad läbi aegade on:
õli, sibul, sool, pipar, võib lisada ka ürte, näiteks peterselli. Mässi see marinaad lihasse ja naudi grillimispäeval head maitseelamust.

Vaata häid soovitusi suviseks grilliõhtuks:

Grillitud kanaliha,
Dipikaste
Kodune porgandi-ingverisalat


Avaldatud ajakirjas Mari, Juuni 2014

Autor: Joel Ostrat, Maitseelamused Grupi peakokk  

Jaga postitust:

Suvel tee ääres näha olevad arvukad kollased rapsipõllud ei paku ainult ilusat vaadet ja kaunist maastikku, vaid sellest rapsist valmistatakse ka kodumaist Olivia rapsiõliKodumaine Olivia rapsiõli jõuab kiiresti ja värskena Sinu toidulauale. Olivia õli ei jäta toidule kõrvalmaitset, vaid toob välja roogade parimad omadused. Samuti on rapsiõli kasulik tervisele, kuna sisaldab asendamatuid oomega-3 ja oomega-6-rasvhappeid, mida organism ise ei tooda.

Veel artikleid:

Värskeimad retseptid: