Olivia taaselustas vanavanematega lapsepõlve maitsed

Teame, et suuresti saavad meie toitumisharjumused alguse just lapsepõlvest, mil vanaema ja vanaisa juures sai alati neid kõige maitsvamaid koduseid roogasid. Aina enam on hakatud väärtustama meie igipõliseid toite ning lapsepõlve maitseid – nende meenutamiseks ja vanavanemate kokakunsti väärtustamiseks algatasime sotsiaalmeedia kampaania „Lapsepõlve maitsed“. 

Kodused ning igiomased maitsed on nüüd järjest sagedamini hakanud tekitama igatsust. Ilmselt on meil kõigil lapsepõlve maitseid ning retsepte, mida oleme suutnud talletada ning järele aimata, kuid paljud vanavanemate kokandussaladused on läinud siiski ajaga kaotsi. Oleme Olivias sel suvel võtnud enda südameasjaks tuua meile armsaks saanud kodused retseptid tagasi meie toidulauale ning väärtustada vanavanematega veedetud aega. Tihtilugu pärinevad meie maitse-eelistused lapsepõlvest. Kodused toidud, mida valmistasid meie emad ja vanavanemad tekitavad täiskasvanuna mõnusa tunde ning nendega käib alati kaasas südantsoojendav emotsioon.

Just nende lapsepõlve maitsete meenutamiseks ning taaselustamiseks oleme loonud sotsiaalmeedia kampaania „Lapsepõlve maitsed“, mille raames tuuakse jälgijateni armastatud kodused toidud. Noorena vanaema ja vanaisa külastades oli au sees ikka hea toit ning vanaema väärt kokandusnõuanded. Lihtsad ja ausad toidud ning põlvkondade vahelise side ja toidutraditsioonide väärtustamine on antud kampaania puhul peamiseks fookuseks. Olivia on kodumaisest rapsist valmistatud rapsiõli, mis ei anna toidule kõrvalmaitset ning laseb seeläbi igal toorainel särada. Just seda hindasid omal ajal ka meie vanavanemad, mil toiduga tehti imesid soola, pipart, suhkrut, äädikat ja toiduõli kasutades.

„Lapsepõlve maitsed“ kampaaniaga kutsub Olivia kõiki üles veetma aega oma vanavanematega ning koos meenutama lapsepõlvest tuttavaid maitseid. Kindlasti on meil kõigil mõni lemmikretsept, mida ikka ja jälle vanavanemate juures valmistati. Soovime, et lugejad jagaksid ka meiega oma lemmikmaitseid, kasutades sotsiaalmeedias hashtag’i #Olivialapsepõlvemaitsed. Parimad retseptid saavad kajastust ka meie kodulehel ning sotsiaalmeedia kanalites.

Lapsepõlve maitsete taaselustamiseks valmista:

Kodused kotletid

Vanaema kodune marjakook

Kohupiima pontšikud

Jaga postitust:

Suvel tee ääres näha olevad arvukad kollased rapsipõllud ei paku ainult ilusat vaadet ja kaunist maastikku, vaid sellest rapsist valmistatakse ka kodumaist Olivia rapsiõliKodumaine Olivia rapsiõli jõuab kiiresti ja värskena Sinu toidulauale. Olivia õli ei jäta toidule kõrvalmaitset, vaid toob välja roogade parimad omadused. Samuti on rapsiõli kasulik tervisele, kuna sisaldab asendamatuid oomega-3 ja oomega-6-rasvhappeid, mida organism ise ei tooda.

Sulle võiksid meeldida ka need retseptid: