Rasvhapete vahekord 1:1:1 

Inimese päevases toidus peavad esindatud olema kõiki kolme tüüpi rasvu: nii küllastatud, ühekordselt küllastamata kui ka mitmekordselt küllastamata. Eesti toitumissoovituste järgi peaks päevases toidus eri rasvhapete vahekord olema 1:1:1. Arvestades, et nii liha- kui piimatoodetega saame liigagi palju küllastatud rasvu, peaks olukorra tasakaalustamiseks kasutama võimalikult palju õlisid. 

Veidi sellest, kuidas poeõlid erinevad omavahel nende tegemise seisukohalt. Jaotada võib neid külmpressitud ja puhastatud õlideks. Külmpressitud õlide puhul on ainsaks töötlemiseks olnud pressimine madalal temperatuuril (+40o ümber), filtreerimine ja dekanteerimine. Iseenesestki mõistetavalt, kui järgnevaid puhastamisi ette ei võeta, peab toormaterjal olema äärmiselt kõrge kvaliteediga. Tavapäraselt on turustatud külmpressitud õlid valmistatud oliividest, kuid võimalik on, ja nii tehaksegi, turustada ka rapsist ja miks mitte ka linaseemnest külmalt pressitud õli. Külmpressitud õlid on värvuselt tumedamad, kuna õlisse tulevad pressimisel kaasa ka värvained nagu klorofüll ja karotiinid ja neid pole sealt hilisema töötlemisega eemaldatud. Peale selle on külmpressitud õlides kõrgem vitamiinide, steroolide ja fosfolipiidide sisaldus, muide kõik nimetatud ained on tervisele kasulikud. 

Tavaliselt saadakse õlid aga kuumpressimisel või ekstraheerimisel. Põhjuseks on siin kvantitatiivne kasu - kuumpressimisel saame lihtsalt toormest rohkem õli kätte ja mõnede õliviljade õlisisaldus ei annaks pressimisel lihtsalt midagi välja - sel juhul lihtsalt tuleb ekstraheerimist kasutada. Ja siis järgneb terve rida puhastamise etappe, mille käigus eemaldatakse õlist vabad rasvhapped, värvühendid, lõhnaained, vahad ja fosfolipiidid. Kogu selle puhastamise käigus paraneb oluliselt õli kaubanduslik väljanägemine, kuid väheneb ka paljude bioloogiliselt aktiivsete ainete sisaldus. Ning tulemuseks on lõhnata, maitseta, peaaegu värvitu 100% taimeõli. Millisest õliviljast konkreetne õli saadud on, selle saab kindlaks teha ainult määrates tema rasvhappelise koostise või mõne muu keemilise analüüsi abil.