Salati- või praadimisõli 

Toiduõli pakenditel on vahel peale kirjutatud "salati-" või "praadimisõli". Mis vahe seal võiks olla? Neid kahte võrreldes on peamine erinevus jälle nendes rasvhapetes. Mida enam on õli küllastamata, seda kiiremini ta rikneb õhu käes ja seda eriti kõrgematel temperatuuridel. Selle tõttu on praadimisõlides kas töötlemise või tooraine valimise teel vähendatud mitmekordselt küllastamata rasvhapete sisaldust, salatiõlides on aga nende suurem sisaldus, vastupidiselt, eelistatud. 

Kasutamise seisukohalt on külmpressitud õlid eelistatuimad kõikjal, kus ei ole vaja kuumutamist: salatites, majoneesides. Salatiõlid sobivad samuti eelistatumalt kasutamiseks külmalt. Praadimisõlidel sellist piirangut ei ole, nad sobivad nii salatitesse kui ka kuumutamiseks kas siis pannil või fritüüris. 

Lõpuks tahaks rääkida lähemalt kahest õlist: oliivõlist ja rapsiõlist. Neist esimesest põhjusel, et just oliivõli on nimetatud õlide kuningaks. Ja rapsiõlist sellepärast, et Eesti toiduõli troonil valitseb hoopis tema.